İşgücü Analitiği Yönetimi: İK’da Veri Mühendisliği ve Sanatçılığı Eğitimi (Webcast)

05Mart
KALAN SÜRE
Eğitim İçeriği
 • Analitik İK Olgunlaşma Süreci; Öz Değerleme Uygulaması
 • Analitik İK’cı için 3 Ana Çalışma Odağı;
  • Organizasyonel Mimariyi Mükemmelleştirmek; (İşgücü verileri, norm kadro & aktivite analizi verileri, çıktı başına çalışan sayısı & FTE karşılaştırmaları, ücret verileri, kontrol alanı vb. temel metriklerde ustalaşmak)
  • Yetenek Yönetimini Mükemmelleştirmek;  (İşe alım, eğitim gelişim, performans yönetimi, kariyer yönetimi, uluslararası görevlendirmeler vb. alanlarda kritik metrikler ve kullanımı)
  • Çalışan Deneyimini Mükemmelleştirmek (Çalışan bağlılığı & memnuniyeti anketleri, kurum kültürü, iç müşteri memnuniyeti vb. anket bazlı çalışmaların çıktılarından gerektiği gibi yararlanmak)
 • Metrik havuzundan doğru metrikleri seçmek; Kurum stratejine göre doğru metrikleri bulmak (PwC SARATOGA Metrik Havuzu’ndan yararlanılacaktır).
 • Mevcut HR «Dashboard» Tasarımını versiyon atlatmak: Kurum için veriyi bilgeliğe dönüştüren çarpıcı (ve gerçekçi) veriler sunmak ve onları görselleştirmek 
 • Üst yönetime ikna edici bir analiz sunmak; örnek vaka – veri analizi, çalışanı elde tutamamanın maliyetini hesaplamak, alınacak önlemleri tartışmak ve fizibilite çalışması yaparak başa baş noktasını hesaplamak

 

Kimler Katılmalı?

Eğitimimimiz, organizasyonel gelişim alanında güncel, yaratıcı, derin bir bakış açısı sunmak amacıyla bütünsel bir yaklaşımla kurgulandı. Esnek, nokta atışı, eğlenceli ve profesyonel bir öğrenme deneyimi yaşamak isteyen her seviyeden İK profesyonelleri, yöneticiler, akademisyenler ve konu uzmanları eğitimimize katılabilir. 

 

Neden Katılmalı?

Bu modülde, İK metrikleri anlayışını derinleştiriyoruz. Stratejiden uygulamaya metrik tasarımı, ölçme ve kıyaslama, "dashboard" oluşturma, veri görselleştirme, öngörüsel İK analitiği ve insan yönetiminde veri mühendisliğinin inceliklerine dalıyoruz. Ayrıca çalışan görüşü anketlerini masaya yatırıyoruz, etkinliğini sorguluyoruz ve alternatifler öneriyoruz.

Kayıt Ol
E-Bülten Aboneliği

Yaklaşan eğitimlerimizden ve duyurularımızdan
haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.

Gönder