ESG Risklerinin Yönetimine ve Gözetimine Hazırlanmak

14Haziran
KALAN SÜRE
Eğitim İçeriği

Eğitimimiz Cisco Webex sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitim Saatleri: 
14 Haziran 2022: 10:00-16:30
15 Haziran 2022: 10:00-13:00

Kurumsal Yönetim, Gözetim Fonksiyonları ve ESG
ESG risklerinin yönetiminde ve gözetiminde rol ve sorumluluklar
ESG'ye yönelik yasal düzenlemeler
ESG Risklerinin Yönetimi
COSO ESG Çerçevesi
Entegre ve sürdürülebilirlik raporlarında sınırlı güvence yaklaşımı
ESG Risk yönetiminde karşılaşılan zorluklar ve çözümleri
Uygulama Çalışması

 

Kimler Katılmalı?

Üst Yönetim, Sürdürülebilirlik Profesyonelleri, Risk Yönetimi Profesyonelleri başta olacak şekilde sürdürülebilirlik ve kurumsal risk yönetimine ilgi duyan herkes.

Neden Katılmalı?

Sürdürülebilirlik sadece bugünün yükselen trendi olmaktan çıkmış ve içinde önemli risk ve fırsatlar taşıyan yönetilmesi gereken bir konu haline gelmiştir. Çevresel, sosyal ve yönetişimsel birçok alt başlığı ve konusu olan ESG konuları şirketler tarafından önceliklendirilmelidir. Bu öncelikli konular ise bulundukları sektör ve faaliyet gösterdikleri coğrafyalara bağlı olarak da değişiklik gösterebilir ve içlerinde önemli riskler barındırabilir.
ESG riskleri iklim değişikliğine bağlı riskler ve sosyal sürdürülebilirlik riskleri olmak üzere 2 ana kategoride gelişen ve şirketlerin kurumsal duruşlarından tüm operasyonlarına kadar birçok adımı doğrudan etkileyebilecek potansiyele sahip risklerdir. Son dönemde ESG inisiyatifleri tarafından da finansal geri dönüşün bu alanda bulunan riskler ve fırsatlar ile olan bağlantısı vurgulanmakta ve risklerin derecelendirilip risk envanterlerine eklenerek var olan ESG stratejisinin ışığında faaliyetler geliştirmesi önerilmektedir.

Kayıt Ol

Öne Çıkan Eğitimler

Test 123
Favorilerimden Çıkar!

BS Teaser

0,00 TL + KDV